Jeigu jūsų partnerė naudoja arba planuoja pradėti naudoti hormoninę minispiralę, jums taip pat gali kilti įvairių klausimų. Tikimės, kad ši informacija suteiks daugiau aiškumo apie šią veiksmingą ilgalaikės kontracepcijos priemonę.

Nors nuo nepageidaujamo nėštumo būsite apsaugoti iš karto, tačiau rekomenduojama vengti lytinių santykių bent 24 valandas po spiralės įdėjimo ir leisti partnerės organizmui pailsėti po procedūros.

Jūs neturėtumėte nieko jausti. Retais atvejais kai kurie vyrai gali jausti spiralės siūlus. Jeigu taip nutiktų, pasakykite apie tai partnerei – ji turėtų apsilankyti pas gydytoją, nes siūlus galima patrumpinti.

Hormoninė minispiralė neapsaugo nuo ŽIV ir kitų lytiškai perduodamų ligų. Jeigu manote, kad jums yra rizika užsikrėsti lytiškai plintančiomis infekcijomis, reikėtų naudoti prezervatyvą ir apsilankyti pas gydytoją.

Hormoninę minispiralę ginekologas gali pašalinti bet kada įprastinės konsultacijos metu, procedūra trunka kelias minutes. Išėmus spiralę, iš karto galima bandyti pastoti. Kadangi hormoninės minispiralės suteikiama kontracepcija yra visiškai grįžtama, vaisingumas atsistato iš karto po priemonės išėmimo. Minispiralę galima išimti ir anksčiau nei po trejų metų – tuomet, kai jūs abu nuspręsite susilaukti kūdikio.

Iš tiesų taip nėra. Reikėtų turėti omenyje, kad hormoninė minispiralė yra efektyvi 3 metus, t.y. iš viso 39 moters ciklus. Siekiant įvertinti mėnesio išlaidas, hormoninės minispiralės kainą reikėtų padalinti iš 39. Nesunkiai suskaičiuosite, kad minispiralės išlaidos per mėnesį yra keletą kartų mažesnės nei trumpalaikių hormoninės kontracepcijos metodų. Skirtumas tik tas, kad šiuo atveju visą kainą reikia sumokėti iš karto, o ne kiekvieną mėnesį. 

Dėl mažos hormono dozės, minispiralė paprastai yra toleruojama gerai. Šalutiniai poveikiai yra ir apie juos reikėtų žinoti (žr. skyrių Ar minispiralė man tinka?). Tikėtina, kad vartojant hormoninę spiralę pasikeis jūsų partnerės mėnesinių pobūdis – jos gali būti trumpesnės ir ne tokios gausios. Kai kurioms moterims, mėnesinės gali išnykti, kol gimdoje bus hormoninė minispiralė – tai normalu ir nepavojinga.