Kaip pasiruošti vizitui pas ginekologą?

Kad išsiaiškintumėte, ar hormoninė minispiralė jums tinka, pirmiausia pasitarkite su ginekologu. Nežinote, nuo ko pradėti? Peržiūrėkite žemiau pateiktą klausimų sąrašą, kad tinkamai pasiruoštumėte pokalbiui su gydytoju.

 

Iš žemiau pateikto sąrašo pažymėkite klausimus, kuriuos norėtumėte užduoti savo gydytojui. Klausimų sąrašą galėsite atsispausdinti prieš eidama į konsultaciją.

 

Klausimai apie hormoninę minispiralę, kuriuos reikėtų užduoti ginekologui

Hormoninės minispiralės veikimas:
Mėnesinės vartojant hormoninę minispiralę:
Nėštumas:
Hormoninės minispiralės įdėjimas:
Po minispiralės įdėjimo:

Ko klausia gydytojas prieš įdėdamas minispiralę?

Ginekologas gali paklausti, ar moteris jau apsisprendė dėl konkretaus kontracepcijos metodo, ar dar pageidauja aptarti kitas galimybes. Gydytojas taip pat gali norėti sužinoti, ar moteris ateityje planuoja susilaukti vaikų ir kaip greitai ji to norėtų. Gydytojui reikės šiek tiek duomenų apie moters sveikatos istoriją: ar praeityje ji buvo pastojusi, ar vartoja vaistus, kurie gali sąveikauti su pasirinktu kontracepcijos metodu, taip pat kada paskutinį kartą buvo atliktas gimdos kaklelio tepinėlio tyrimas.

Be to, gydytojas gali pasiteirauti pacientės, kiek seksualinių partnerių ji turi ir kokia yra lytiškai plintančių infekcijų rizika. Galiausiai gydytojas gali paklausti, kokiomis ligomis serga ar yra sirgę artimi moters giminaičiai.

 

Hormoninė minispiralė gali būti įdėta šiais atvejais:

  • per pirmąsias septynias dienas nuo mėnesinių pradžios;
  • iš karto po aborto, atlikto pirmąjį trimestrą, įsitikinus, kad nėra lytinių takų infekcijos;
  • po gimdymo tik tuomet, kai gimda tampa normalaus dydžio, tačiau ne anksčiau kaip praėjus 6 savaitėms po gimdymo.

 

Kokie tyrimai ir procedūros man bus atliekami?

Prieš nusprendžiant, ar jums tinka hormoninė minispiralė, gydytojas gali atlikti keletą tyrimų:

  • gimdos kaklelio tepinėlis (PAP tyrimas),
  • krūtų patikrinimas,
  • lytiškai plintančių infekcijų tyrimai,
  • kitų infekcijų tyrimai,
  • ginekologinė apžiūra gimdos padėčiai ir dydžiui nustatyti.

 

Hormoninės minispiralės įdėjimas ir išėmimas

Po ginekologinio ištyrimo į makštį yra įterpiamas specialus instrumentas, vadinamas skėtikliu, gimdos kaklelis yra nuvalomas antiseptiniu tirpalu. Hormoninė minispiralė įdedama į gimdą naudojant ploną lankstų plastikinį kišamąjį vamzdelį. Kartais prieš spiralės įdėjimą gali būti atlikta vietinė gimdos kaklelio nejautra.

Kai kurios moterys hormoninės spiralės įdėjimo ar pašalinimo metu ar po procedūros gali jausti galvos svaigimą arba alpti (retais atvejais). Įdėjimo procedūros metu arba netrukus po jos gali truputį skaudėti ir pasirodyti kraujo.

 

Priežiūra po įdėjimo

Po hormoninės minispiralės įdėjimo praėjus 4–6 savaitėms, turėtumėte pakartotinai apsilankyti pas ginekologą ir pasitikrinti, ar spiralė yra tinkamoje vietoje. Po to tikrintis reikėtų reguliariai bent vieną kartą per metus.

 

Hormoninės minispiralės pašalinimas

Hormoninė minispiralė turėtų būti išimta ne vėliau kaip praėjus trejiems metams po įdėjimo.

Hormoninę minispiralę ginekologas gali lengvai ir greitai pašalinti bet kuriuo metu. Išėmus minispiralę iš karto galima pastoti. Kai kurios moterys hormoninės spiralės pašalinimo metu ar po procedūros gali jausti galvos svaigimą arba alpti (retais atvejais). Procedūros metu gali truputį skaudėti ir kraujuoti.

Jeigu nėštumas nėra pageidaujamas, hormoninės minispiralės išėmimo procedūros nereikėtų atlikti praėjus septynioms ir daugiau dienų po mėnesinių, nebent prieš tai septynias dienas buvo naudojami kiti kontraceptiniai metodai (pavyzdžiui, prezervatyvai).

Jeigu vartojant hormoninę minispiralę jums nėra mėnesinių, septynias dienas iki numatomo priemonės pašalinimo turėtumėte naudoti papildomą apsaugą.

Nauja hormoninė minispiralė gali būti įdėta iš karto po senosios pašalinimo, tokiu atveju jokių papildomų kontraceptinių priemonių naudoti nereikia.