Kas yra minispiralė?

Hormoninė minispiralė yra vienas iš patikimiausių kontracepcijos metodų – jos efektyvumas yra daugiau nei 99 proc. Nėštumo tikimybė vartojant hormoninę minispiralę yra nedidelė: per pirmuosius vartojimo metus netikėtai gali pastoti 4 moterys iš tūkstančio, per tris metus – 9 moterys iš tūkstančio.

Ilgalaikės kontracepcijos metodai, tokie kaip hormoninės spiralės, užtikrina efektyvesnę apsaugą nuo nepageidaujamo nėštumo nei kontraceptinės tabletės ar prezervatyvai, o kontraceptinis poveikis pasireiškia iš karto po priemonės įdėjimo. Be to, vartojant hormoninę minispiralę mėnesinės gali būti trumpesnės ir ne tokios gausios.

 

Hormoninė minispiralė gali būti tinkamas pasirinkimas tiek moterims, tiek merginoms. Ši priemonė padeda išvengti nepatogumų, kuriuos sukelia kasdien, kas savaitę arba kas mėnesį naudojamos kontracepcijos priemonės.

 

Kaip atrodo hormoninė minispiralė?

Hormoninė minispiralė – tai T formos gimdos sistema, kuri įdėta į gimdą, nepertraukiamai išskiria nedidelius hormono levonorgestrelio kiekius ten, kur to labiausiai reikia – gimdoje. Priemonę įdeda ginekologas įprastinės konsultacijos metu, procedūra trunka keletą minučių.

 

T rėmelio dydis 28 × 30 mm. Tai pati mažiausia hormoninė gimdos spiralė. Minispiralės rėmelis, pagamintas iš minkšto plastiko. Jo šerdis padengta membrana, kuri kasdien į gimdą išskiria itin mažą hormono levonorgestrelio dozę. Į bendrą kraujotaką šio hormono patenka nedidelis kiekis – šią priemonę saugu vartoti ir žindant kūdikį.

 

Progestinas levonorgestrelis jau ne vieną dešimtmetį naudojamas ir kitose hormoninės kontracepcijos priemonėse. Bendras veikliosios medžiagos levonorgestrelio kiekis minispiralėje yra 13,5 mg.

 

 

Hormoninė minispiralė turi sidabrinį žiedą, kuris leidžia atskirti šią spiralę nuo kitų gimdos spiralių ultragarsinio arba rentgeno tyrimo metu. Atpažinti skirtingas spirales gimdoje yra svarbu, nes spiralių vartojimo trukmė ir medicininė paskirtis skiriasi.

 

Hormoninės minispiralės veikimo mechanizmas toks: priemonė sumažina kas mėnesį moters organizme vykstantį gimdos gleivinės vešėjimą ir sutirština gimdos kaklelio gleives. Šis kompleksinis poveikis užkerta kelią spermatozoido ir kiaušialąstės susijungimui ir tokiu būdu apsaugo kiaušialąstę nuo apvaisinimo.Taip pat minispiralė slopina spermatozoidų judrumą ir veikimą gimdoje. Tuo tarpu ovuliacijos pokyčių vartojant hormoninę minispiralę dažniausiai nebūna – kiaušidės veikia įprastai, natūraliu ritmu. Tuo hormoninė minispiralė skiriasi nuo kontraceptinių tablečių, kurios sustabdo kiaušinėlių brendimą kiaušidėse ir slopina ovuliaciją.